Home » Topics » معماهای فارسی » معماهای منطقی » معمای منطقی 3- همسر صاحب خانه

معمای منطقی 3- همسر صاحب خانه

• این موضوع 7 پاسخ، 1 کاربر را دارد و آخرین بار در 2 سال، 9 ماه پیش بدست خودم به‌روزرسانی شده است.
  • سازنده
    موضوع
    حميد

در یک مهمانی پنج زوج زن و شوهر حضور دارند. هر زوج پس از ورود مبادرت به دست دادن با دیگران می کنند. طبیعی است که هیچ زن و شوهری در یک مهمانی با هم دست نمی دهند چون با هم وارد می شوند.

پس از پایان مهمانی خانم صاحب خانه از دیگران می پرسد که هر یک با چند نفر دست داده است. نفر اول می گوید من با هیچ کس دست نداده ام. نفر بعدی می گوید با 1نفر دست داده ام ، بعدی می گوید با 2 نفر ، بعدی 3 نفر و به همین ترتیب نفرات بعدی با 4 ، 5،6،7 و نفر آخر هم می گوید من با 8 نفر دست داده ام.

آیا می توانید حدس بزنید همسر خانمی که از دیگران سؤال می کند کدامیک از نفرات فوق الذکر هستند؟

در حال نمایش 7 پاسخ ( از کل 7)
    • نویسنده
      پاسخ‌ها
      مهرداد

کسی که با 8 نفر دست داده

حمید

جواب صحیح 4 است. بگویید چرا؟

دنیا

کسی که با 8 نفر دست داده یعنی به جز خودش و همسرش با همه دست داده. پس همسر آن کسی است که با هیچ کس دست نداده. کسی که با 7 نفر دست داده به جز خودش همسرش و کسی که با هیچ کس دست نداده با همه دست داده پس همسر آن کسی است که فقط با کسی که با 8 نفر دست داده دست داده است و به همین ترتیب کسی که با 6 نفر دست داده همسرش با 2 نفر دست داده و کسی که با 5 نفر دست داده همسرش با 3 نفر دست داده. در نتیجه همسر صاحبخانه شخص باقیمانده است که با 4 نفر دست داده

Guest

شرمنده اونی که با چهار نفر دست داده هر کسی میتونسته باشه.از کجا معلوم اونی که با یک نفر دست داده همسر صاحب خانه نیست یا دو نفر.یه جای سوال میلنگه

Guest

قبل از هر تصميمي بايد اول رابطه دست دادن را در اينجا تعريف كنيم كه يك رابطه دو طرفه است يا يك رابطه يك طرفه ( و نيز دست دادن از سوي وارد شونده و يا ساكن در محل ) و نيز دست دادن زن و مرد با هم مجاز است يا خير ؟

داود

نفر دهم خانم صاحب خانه آخرین نفریه که وارد مهمونی میشه و ار همه سوال میکنه

خودم

8 نفر(البته چون گفته همسر صاحبخانه از دیگران ، یه جورایی این همسر+ صاحبخانه و دیگران رو از هم جدا کرده)955922

در حال نمایش 7 پاسخ ( از کل 7)
                  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.