Home » Topics » معماهای فارسی » سیستم زمین » معمای سیستم زمین شماره 14 – محاسبات شبکه های ارت در مترو

معمای سیستم زمین شماره 14 – محاسبات شبکه های ارت در مترو

• این موضوع 1 پاسخ، 1 کاربر را دارد و آخرین بار در 2 سال، 8 ماه پیش بدست حمید به‌روزرسانی شده است.
  • سازنده
    موضوع
    احسان

چگونه یک شبکه مش را طراحی کنم.اینجانب در گروه تاسیسات مترو کار می کنم و می خواهم روش محاسبه تعداد چاه و شبکه مش را بدست آورم .درصورت امکان بصورت جامع توضیح دهید.
      چگونه یک شبکه مش را طراحی کنم.اینجانب در گروه تاسیسات مترو کار می کنم و می خواهم روش محاسبه تعداد چاه و شبکه مش را بدست آورم .درصورت امکان بصورت جامع توضیح دهید.

در حال نمایش 1 پاسخ ( از کل 1)
    • نویسنده
      پاسخ‌ها
      حمید

بطور کلی مفاهیم اساسی و ترمینولوژی مورد استفاده در محاسبات و طراحی سیستم زمین تأسیسات الکتریکی ، در استاندارد IEEE 80-2000 منعکس است و به وسعت در سیستمهای کاربردی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. استاندارهای ملی مورد استفاده در هر کشور نیز بطور کلی هم راستا با همین استاندارد است. در جدول زیر مجموعه ای از استانداردهای بین المللی و ملی مورد استفاده در یکی از پروژهای مترو کشور استرالیا آورده شده است. محاسبات و سیمولیشن سیستم ارتینگ نیز امروزه بوسیله نرم افزارهای اختصاصی انجام می شود. برخی الزامات که معمولاً در این نوع محاسبات منظور می شود برای نمونه به شرح زیر است. Design calculations incorporate the following:- – definition an appropriate soil model and associated soil resistivity for the calculations. – analysis of prospective fault levels and clearance times derived by load flow calculations, to establish the applicable worst-case fault conditions. – analysis of the fault current distribution (split between ground current and through cable sheaths) at faulted points using CDEGS software module. – calculation of the EPR at station earth grid for different fault scenarios to obtain a conservative value. – calculation of tolerable step and touch voltages according to IEEE80

در حال نمایش 1 پاسخ ( از کل 1)
      • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.