Home » Topics » معماهای فارسی » نیروگاه » معمای نیروگاه شماره 6 – کنترل ولتاژ باس های شبکه توسط کنترل تحریک ژنراتور

معمای نیروگاه شماره 6 – کنترل ولتاژ باس های شبکه توسط کنترل تحریک ژنراتور

• این موضوع 3 پاسخ، 1 کاربر را دارد و آخرین بار در 2 سال، 9 ماه پیش بدست حمید به‌روزرسانی شده است.
  • سازنده
    موضوع
    نبوی سید رسول

کنترل ولتاژ باس های شبکه توسط کنترل تحریک ژنراتور چگونه انجام می شود؟
      برای شبیه سازی این موضوع از چه نرم افزاری باید استفاده کرد؟

کنترل ولتاژ باس های شبکه توسط کنترل تحریک ژنراتور چگونه انجام می شود؟
      برای شبیه سازی این موضوع از چه نرم افزاری باید استفاده کرد؟

در حال نمایش 3 پاسخ ( از کل 3)
    • نویسنده
      پاسخ‌ها
      حمید

اساساً یک ژنراتور متصل به شبکه بینهایت قادر به تغییر پارامترهای اصلی شبکه نظیر فرکانس و ولتاژ نیست. در ژنراتور متصل به شبکه، با تغییر ست پوینتهای گاورنر می توان توان اکتیو تحویلی به شبکه را بدون تغییر فرکانس آن تغییر داد. بطور مشابه میزان توان راکتیو تحویلی به شبکه با تغییر میزان تحریک (بدون تغییر ولتاژ شبکه) تغییر خواهد نمود. البته در اتصال یک ژنراتور به ژنراتور دیگر به صورت موازی یا در اتصال به یک شبکه محلی کوچک ، امکان تأثیر گذاری بر فرکانس و ولتاژ جدید وجود خواهد داشت. Increasing the governor set point will increase power but will cause the generator to absorb some reactive power. The question is now, how do we supply reactive power Q into the system instead of absorbing it? This can be done by adjusting the field current of the generator. Constraints: Power into the generator must remain constant when IF is changed so that power out of the generator must also remain constant. The power into a generator is given by the equation Pin=?ind?m . Now, the prime mover of a synchronous generator has a fixed-torque speed characteristic for any given governor setting. This curve changes only when the governor set points are changed. Since the generator is tied to an infinite bus, its speed cannot change. If the generator

مهرداد

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر تو سایتتون یک مطلب دیدم با عنوان “کنترل ولتاژ باس های شبکه توسط کنترل تحریک ژنراتور”. موضوع پروژه من هم شبیه اینه. بعنی من میخوام با استفاده از شبکه های عصبی ولتاژ باس رو پیش بینی کنم. فقط چون رشته من کامپبوتر است زیاد اطلاعات الکترونیکی ندارم. خواستم لطف کنید و کمی در مورد و ولتاژ باس و چگونگی پیش بینی اون برام مطلب بفرستید تا مطالعه کنم. من هم در پایان کار پایان نامه و نتایج شبیه سازی رو در اختیار شما قرار میدم. ممنون میشم بهم کمک کنید.

حمید

من مطمئن نیستم شما به محل مناسبی برای کسب اطلاعات رجوع کرده باشید. مبحث AVR هم در شاخه الکترونیک مطرح است و هم در شاخه قدرت مهندسی برق، و با اوصافی که شما فرموده اید فکر می کنم به دنبال منابع اطلاعاتی مرتبط با مورد اول هستید. به هر حال اگر بدنبال منبع اطلاعاتی در خصوص نحوه کنترل ولتاژ روی باسهای الکتریکی در سیستمهای قدرت با اعمال کنترل روی سیستم تحریک ژنراتور هستید، می توانید به فصل هشتم کتاب زیر مراجعه فرمائید. Operation and Control in Power Systems Prof. P. S. R. MURTY B.Sc. (Engg.) (Hans.) ME., Dr. – lng (Berlin), F.I.E. (India) Life Member – ISTE (Formerly Principal O.U. College of Engineering & Dean, Faculty of Engineering, O.U. Hyderabad)

در حال نمایش 3 پاسخ ( از کل 3)
          • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.