Home » Topics » معماهای فارسی » تابلوهای الکتریکی » معمای تابلوی شماره 6 – بانک خازن و هارمونیک

معمای تابلوی شماره 6 – بانک خازن و هارمونیک

 • Creator
  Topic
 • #393
  رضا

   مطابق مشخصات فنی یکی از پروژهای در دست اجرای ما ( یکی از سازندگان معتبر داخلی تابلو)، یکی از فیدرهای تابلوی اصلی فشار ضعیف سیستم الکتریکی به یک بانک خازنی با ظرفیت 250 کیلو وار منتهی می شود و سازنده موظف به بررسی شرایط سیستم از نظر لزوم نصب فیلتر هارمونیک برای تابلو خازن شده است.
   مطابق مشخصات فنی یکی از پروژهای در دست اجرای ما ( یکی از سازندگان معتبر داخلی تابلو) یکی از فیدرهای تابلوی فشار ضعیف به یک بانک خازنی منتهی می شود و سازنده موظف به بررسی شرایط سیستم از نظر لزوم نصب فیلتر هارمونیک برای تابلو خازن شده است. تابلو اصلی 2500 آمپر است و بارهای تغذیه شونده توسط آن معمولی هستند. یعنی نه کوره الکتریکی و نه مبدلهای الکترونیک قدرت مثل VSD در مدار پائین دست یافت می شود. آیا روشی برای ارزیابی سیستم از لزوم نصب فیلتر وجود دارد؟ خواهشمند است راهنمایی فرمائید.

  Viewing 2 replies - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
   Replies
  • #1712
   حمید

    سطح اتصال کوتاه روی باس تابلو اصلی و ظرفیت بانک خازنی مورد اشاره چقدر است؟

    #2658
    رسول

     در بانکهای خازنی استفاده از فیلتر حتما مستلزم وجود بارهای هارمونیک زا (drive-etc) نیست در زمان در مدار قرار گرفتن خازن به دلیل تقویت بعضی هارمونیک های موجود (پیش آمدن شرایط رزونانس) استفاده از سلف به عنوان فیلتر کمک به کاهش دامنه هارمونیکها می شود.

    Viewing 2 replies - 1 through 2 (of 2 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.