Home » Topics » معماهای فارسی » ترانسفورماتور » معمای ترانسفورماتور شماره 21- نوع اتصال سیم پیچ ثالثیه

معمای ترانسفورماتور شماره 21- نوع اتصال سیم پیچ ثالثیه

• Creator
    Topic
    ابراهیم

با توجه به این شکل ها، نوع اتصال سیم پیچ ثالثیه مثلث چیست؟!
      یک ترانس با اطلاعات زیر موجود است.

با توجه به اینکه نوع اتصالات سیم پیچ های ترانس از نوع ستاره – ستاره است ، برای حذف هارمونیک سوم در این ترانس از سیم پیچ ثالثیه که نمای آن در شکلهای فوق آمده،استفاده شده است.
      با توجه به این شکل ها، نوع اتصال سیم پیچ ثالثیه مثلث نیست!
      از دوستان کسی راجع به این نوع اتصال اطلاعاتی دارد؟
      مرسی

Viewing 6 replies - 1 through 6 (of 6 total)
    • Author
      Replies
      حمید

اتصال ثالثیه، اتصال معمولی مثلث یک رأس زمین شده است. آیا زمین نمودن یک رأس مثلث از نظر شما جای سوال دارد؟

ابراهیم

اما طبق شکل چهارم ، در این ترانس ما فقط به دو ترمینال 3W2 و 3U1 دسترسی داریم ، در صورتیکه که در ترانسهایی که سیم پیچ ثالثیه ی آنها را مثلث می بندند ما به هر سه ترمینال خروجی مثلث دسترسی داریم، به همین دلیل من حدس زدم ثالثیه ی این ترانس نوع خاص دیگری باشد…!؟ بله ، با زمین کردن یک فاز از اتصال مثلث آشنایی دارم ، مرسی 😉

گلاویژ

فقط در زمانی که برای صرفه جویی و پیشگیری از خرید یک ترانسفورماتور جدید بخواهند فی المثل از ولتاژ 11کیلو ولت برای تغذیه ی یک ترانسفورماتور کاهنده ی مصارف داخلی پست استفاده کنند ، ضروری است هر سه ترمینال ثالثیه بیرون آورده شود . در غیر این صورت یک ترمینال برای زمین کردن کافی است

بنیامین

تنها در جایی که شما اجازه بار گیری از سیم پیچی سوم را داشته باشید هر سه ترمینال آن در اختیارتان قرار میگیرد.

ایلگار

اتصال همان اتصال مثلث معمولی می باشد. برای اندازه گیری دقیق امپدانس مولفه صفر اتصال مثلث می بایست باز شود چراکه مثلث بسته مقداری از شار را دمپ می کند و شار عبوری از مخزن که عامل مولفه صفر است کمتر نشان داده می شودبرای همین دو سر از مثلث بیرون آورده می شودو در موقع تست یکبار با مثلث بسته و یکبار با مثلث باز تست انجام می شود

ابراهیم

از تمامی دوستان بابت اظهار نظرشون تشکر می کنم… واقعا مرسی… 🙂 😉

Viewing 6 replies - 1 through 6 (of 6 total)
                • You must be logged in to reply to this topic.